Protsess:

1) Kui EHIS on uuendatud siis tõmbad kogu kooli nimekirja alla csv failina

2) Laed Valnes-i süsteemist kõik kooli õpilased alla ühe failina

3) Käivitad makro vajutades nuppu "Compare files". Esimesena küsib EHIS csv faili ja seejärel Valnes CSV faili. Seejärel makro võrdleb isikukoodide alusel mõlemat faili.

4) Tulemus tekitatakse lehele "comparison result" kus tulbas "AD" on kommentaar, kas õpilane tuleb lisada, kustutada. Need kellel on märgitud "Mõlemas süsteemis olemas" ei pea midagi tegema.

Lisamine: Kui filtreerida "lisada Valnes süsteemi" siis nendele võiks määrata kohe tulbas O ("groups") ära grupp. Üleslaadimisel luuakse siis automaatselt grupp ka kui veel pole olemas. Igaks juhuks võiks grupile veel mingi lisatähise panna, et siis saab eristada juhul kui vaja teha "undo" vms. Seejärel salvestada filtreeritud ridade tulbad "A:AC" CSV failiks ja võib üles laadida. Kindlasti peab vaatama, et encoding oleks õige.

Kustutamine: Kui filtreerida "kustutada Valnes-e süsteemist" siis võib märkida tulbas N ("active") väärtuseks null. Seejärel salvestada filtreeritud ridade tulbad "A:AC" CSV failiks ja võib üles laadida. Kui fail üles laadida siis deaktiveeritakse kasutajad.